Leczenie Otyłości
Otyłość jest epidemią XXI wieku. Cierpią na nią zarówno dorośli jak i dzieci. Szacuje się, iż najbardziej rozwiniętych krajach światach oraz w krajach rozwijających się aż 30% dorosłych osób dotknięta jest chorobą otyłości. W zaawansowanym stadium otyłości często dieta oraz ćwiczenia fizyczne są niewystarczające dla osiągnięcia celu jakim jest redukcja masy ciała. Z pomocą może wówczas przyjść leczenie Bariatryczne, w przypadku pozytywnej kwalifikacji przez doświadczony personel medyczny.
Przebieg chirurgicznego leczenia otyłości
1. Etap pierwszy
Kontakt z nami
Skontaktuj się z nami i umów na wstępną wizytę informacyjno-kwalifikacyjną dla osób dorosłych w gabinecie lub drogą wideokonferencji z koordynatorami z lek. med. Przemysławem Wyżgowskim lub prof. dr hab. n. med. Krzysztofem Leksowskim. Wizyty informacyjno-kwalifikacyjne dla dzieci prowadzi dr n. med. Bogusław Sakson, specjalista w dziedzinie pediatrii i chorób dziecięcych. W trakcie wizyty u chirurga uzyskasz pełne informacje co do zasad kwalifikacji do leczenia operacyjnego, sposobie przygotowania do operacji i rodzajach zabiegów operacyjnych. Po przeprowadzeniu badania chirurg ustali wstępne wskazania do leczenia operacyjnego i przedstawi plan dalszego postępowania. Na tym etapie bardzo ważna jest także wizyta u dietetyka, która pozwoli na uzyskanie informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania się do zabiegu i postępowania po jego wykonaniu.
2. Etap drugi
Diagnostyka i kwalifikacja do zabiegu
Na tym etapie zostaną przeprowadzone podstawowe badania laboratoryjne i gastroskopia, a także konsultacje – psychologiczna, kardiologiczna oraz w razie potrzeby inne konsultacje np. endokrynologiczna czy pulmonologiczna. Na podstawie całokształtu uzyskanych wyników chirurg dokona ostatecznej kwalifikacji do odpowiedniego zabiegu operacyjnego.
3. Etap trzeci
Zabieg operacyjny
Zabieg operacyjny będzie przeprowadzony w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Stadmedica przy ul. Nakielskiej 327 w Bydgoszczy w zależności od decyzji pacjenta w ramach refundacji przez NFZ lub płatny przez pacjenta.
4. Etap czwarty
Badania kontrolne po zabiegu operacyjnym.
Chirurgiczne leczenie otyłości, co się zmieni dzięki operacji?
Operacja zmniejszenia żołądka wniesie do twojego życia wiele dobrych zmian zarówno w sferze komfortu psychicznego i fizycznego.
Skutki chirurgicznego leczenia otyłości:
- Zmniejszenie ilości przyjmowanych pokarmów
- Zmniejszenie uczucia głodu, dzięki wyłączeniu fragmentu żołądka odpowiedzialnego za produkcję hormonu „głodu” czyli greliny
- Osiągniecia szybkiego uczucia sytości po spożyciu niewielkiej ilość pokarmów
- Normalizację ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy w krwi
Umów się na wizytę online
Prosty proces rejestracji w Centrum Leczenia Otyłości